Puzzled by Policy? Helping you be part of the EU (Kuszák a közügyek? Segítünk az EU aktív polgárává válni)
ICT Policy Support Programme
NUIG, Galway, Ireland
- National University of Ireland, Galway – Digital Enterprise Research Institute (a konzorcium vezetője; Írország)
- Zavod Inštitut za elektronsko participacijo (Szlovénia)
- Athens Technology Centre S.A. (Görögország)
- Città di Torino (Olaszország)
- Greek Research and Technology Network S.A. (Görögország)
- 21c Consultancy Ltd. (Egyesült Királyság)
- European University Institute (Olaszország)
- LUSA – Agência de Notícias de Portugal SA (Portugália)
- Cyntelix Corportation BV (Hollandia)
- Universidad La Laguna (Spanyolország)
- Dimos Athinaion Epicheirisi Michanografisis S.A. (Görögország)
- Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. (Magyarország)
A projekt célkitűzése, hogy a polgároknak webes technológiák segítségével könnyen kezelhető felületet biztosítson bekapcsolódni az EU, illetve szűkebb lakókörnyezetük szakpolitikai döntéshozatali folyamataiba. A platform kipróbálásához egy jelentős társadalmi érdeklődés által övezett témakör került kiválasztásra, a bevándorlás politika, amely Európa számos részén és az uniós szabályozásban is jelentős kihívássá vált.
A projekt eredményeként létrejött platform (http://join.puzzledbypolicy.eu) élvonalbeli, de már kipróbált alkalmazásokat integrál:
A Policy Profiler modul alkalmazásával a polgárok játszva megismerhetik az aktuális szakpolitikai kérdéseket, illetve – azokra válaszolva – informatív grafikonokról olvashatják le, hogy véleményük hogyan viszonyul a szintén megkérdezett pártok és releváns szakmai szervezetek álláspontjához.
A u-debate elnevezésű, moderált vitafelületen a felhasználók az éppen zajló diskurzust tekinthetik át. A vita elemi részei egyfajta fastruktúrává állnak össze, ahol a struktúrát maguk a regisztrált felhasználók építik azáltal, hogy közreadják saját javaslataikat, érveiket, ellenérveiket és megjegyzéseiket.
A platform propagálásában a PbP a widget technológiáratámaszkodik. Az internetes közösségi hálókon és a mobiltelefonokon egyszerűen megosztható eszköz a vírusmarketing hatékony példájaként gyorsan, sok emberhez eljuttatható. A technológia a felhasználási adatok részletes elemzésében is előnyt biztosít.
A projekt eredményeként a fő felhasználói csoportok közöttivisszacsatolások módszertana is kidolgozásra, kipróbálásra került. Cél, hogy a platform segítségével létrejött tartalmak a megfelelő formában, részletezettségben és időzítéssel (részben a döntés-előkészítést, részben pedig az érvényes szabályozás értékelését segítve) eljussanak a döntéshozókhoz. Ezt követően a döntéshozók észrevételeit is el kell juttatni a polgárokhoz. A demokratikus rendszer képviseltjei és megbízottjai közti párbeszéd támogatása hozzájárulhat ahhoz, hogy mindkét félnek megerősödjön a részvétel melletti elkötelezettsége.
A teszthelyszínek képviselői, így a NISZ Zrt. saját környezetükben koordinálják a felhasználói csoportok, valamint a fejlesztő partnerek együttműködését (hálózatépítés a bevándorlás érintettjei körében; a téma aktuális helyzetének, kihívásainak, fórumainak feltérképezése; a platformon közvetítendő tartalmak menedzselése; felhasználói igények közvetítése, tesztelés, a platform értékelése).
2011.09.27
2013.12.31
1.945.774 Euro
105.000 Euro
Nemzeti Infokommunikációs Stratégia 2014-2020
100%
Nem voltak beszerzések
E-mail: info@nisz.hu